Ford Custom Dream

ford custom Dream

Przedstawiamy Dream

Ford Custom Dream

Zupełnie nowy Ford Dream jest naszym pierwszym samochodem, który umożliwia kierowanie osobie poruszającej się na wózku inwalidzkim. Dostępny jest wyłącznie w Kamuko.

Dream został zaprojektowany tak, aby bezpiecznie przenieść się z wózka inwalidzkiego na specjalny, regulowany w sześciu kierunkach fotel kierowcy. Oparty na uznanym Fordzie Tourneo Custom jest wygodny, stylowy i pełen najnowszych technologii. Dream jest z pewnością jednym z liderów wśród wysokiej klasy samochodów przystosowanych do kierowania przez osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich.

Podróżuj jako kierowca

Ford Custom Independence Ford Custom Independence Ford Custom Independence

Dream przystosowany jest tak, aby umożliwić wjechanie na wózku inwalidzkim do środka samochodu. Wewnątrz jest wystarczająco dużo miejsca, by moć swobodnie przesiąść się na miejscu kierowcy lub pasażera z przodu.

Jedno naciśnięcie przycisku w kluczyku spowoduje automatyczne otwarcie tylnej klapy. Jednocześnie rozłoży się także mocna i trwała rampa dla wózka inwalidzkiego. Umożliwi to bezpieczne wjechanie osobie na wózku inwalidzkim do wewnątrz pojazdu.

Po wjechaniu do środka, wózek inwalidzki zostanie zabezpieczony przez wysokiej jakości stację dokującą lub czteropunktowy system pasów bezpieczeństwa. Stacja dokującą aktywuje się, gdy wózek znajdzie się na swoim miejscu.

Dream wyposażony jest w spersonalizowane adaptacje, pomoce do bezpiecznej jazdy. Gdy wózek zostanie unieruchomiony można bezpiecznie przesiąść się na specjalistyczny, sześciokierunkowy fotel, który pomoże wybrać optymalną pozycję do jazdy.

Przesiadanie się na fotel kierowcy wewnątrz pojazdu jest idealnym rozwiązaniem przy złej pogodzie lub na ruchliwej drodze. Takie rozwiązanie chroni przed potencjalnym wysiłkiem i urazami spowodowanymi podnoszeniem wózka inwalidzkiego.

Dream oferuje także dodatkowe miejsca dla czterech pasażerów, przyjaciół lub członków rodziny. Istnieje również możliwość podróżowania na wózku inwalidzkim w środkowej części pojazdu bez konieczności kierowania.

Funkcje dla wózków inwalidzkich

Ford Custom Independence Ford Custom Independence

1. Automatyczne otwieranie i zamykanie tylnej klapy

2. Automatyczna rampa dla wózków inwalidzkich

3. Wewnętrzne otwieranie i zamykanie tylnej klapy oraz rampy

4. Specjalistyczny, sześciokierunkowy fotel

5. Wysokiej jakości automatyczna stacja dokująca

6. czteropunktowy system system zabezpieczający wózek inwalidzki

7. Specjalnie obniżona podłoga dla optymalnego wjazdu

8. Możliwość podróżowania na wózku inwalidzkim w środkowej części pojazdu

9. Idealny dla wózków manualnych jak i elektrycznych

Wybierz swojego Dream

Dream dla kierowcy

Więcej informacji

  • Wymiary wózka
  • Długość: 1 065 mm
  • Szerokość: 704 mm
  • Wysokość: 1 476 mm
  • Obciązenie: 400 kg
  • od 305 500 zł brutto

Filmy

Ford Custom Dream